Yenilenme

DOĞRU NEFES NEDİR?

 

Doğru nefes, ilk doğduğumuz andan itibaren başladığımız ve  karından başlayıp tüm solunum sistemimize dağılan, doğal nefestir.

Yaşadığımız stres, kızgınlık, korku gibi duygular nefesimizi tutmamıza ve zamanla yanlış nefes alışkanlıkları kazanmamız ile sonuçlanır. Nefes kapasitemizi yanlış kullanmaya devam ettikçe insan doğasına uygun olmayan deneyimler yaşamaya başlarız.

Nefesimizi doğru kullanmaya başladığımızda ise bedenimize giren oksijen miktarının da artmasıyla birlikte, kendimizi daha mutlu ve daha enerjik hisseder ve yaşadığımız hayattan daha çok zevk almaya başlarız.

Merkezimizde yapılan doğal nefes seanslarının her birinin ise kendine özgü bir öyküsü vardır. Kişi yaklaşık 40-45 dakika boyunca derin, tam ve bağlantılı nefes alır ve bedenindeki fiziksel, duygusal ve ruhsal tüm blokajlar su yüzüne çıkmaya başlar ve kişi ciddi bir arınma sürecine girer. Sonrasındaki 10-15 dakikalık meditatif bir dinlenme süreci vardır.

Siz de doğru nefes alma tekniklerini öğrenebilmek için salonumuzda yapılan doğal nefes terapisi çalışmalarımıza  katılın!

BİOENERJİ NEDİR

Bio-Enerji İngilizce bir kelime.Türkçesi “yaşama dönük sağlık ve canlılık akımı”dır. Kozmik bir enerjidir.Cihazlarla da ölçülebilen bilimsel bir konudur ve bir tedavi tekniğidir.Bedene hiç temas etmeden 20-40cm uzaktan enerji aktarımıyla uygulaması yapılan son derece etkili, muhteşem bir alternatif tıp dalıdır.

BİOENERJİ UYGULANAN RAHATSIZLIKLAR

Bas Agrilari Migren Sinüzit Sirt ve Boyun Agrilari Motivasyon bozukluğu Stres sendromu Negatif enerji kilitlenmesi Beyin tümörü Kanser Kısmi felç Bel Agrilari Romatizmal Agrilar Eklem Agrilari Farenjit Bronsit Ülser Kireçlenme Strese Bagli Sikayetler Depresyon Panik Atak Bunaltı, stres, kaygı, halsizlik Romatizmal Rahatsizliklar Bel ve boyun fıtığı.

MEDİTASYON NEDİR?

 

Meditasyon, bilimsel bir zihin dinlendirme tekniğidir , bir araçtır. Stresle başa çıkmamıza, beden sağlığımızı güçlendirmemize, kronik ağrılarımızı geçirmemize, daha iyi uyumamıza, daha mutlu hissetmemize, daha huzurlu olmamıza ve anda olmamıza yardımcı olan muhteşem bir araçtır. Daha derin bir düzlemde meditasyon, bilinmeyene açılan bir kapıdır. Kim olduğumuz gizemini aralamamıza yardımcı olur.

Meditasyon kesinlikle bir inanç sistemi değildir. Dünyadaki en saygın bilim kurumlarınca da yararları  kanıtlanmış olan , beden zihin ve ruhun eş zamanlı dinlendirilme tekniğidir. Bedenin kendi içsel aklının keşfidir.

Meditasyona ilk başladığımızda, zihnimizin ne kadar asi olduğunu görürüz. Zihnimizin sürekli dağılmasına şahit oluruz. Geçmişle veya gelecekle ilgili tekrarlayıp duran düşüncelerle günlük hayatta yapılması gerekenler iç içe geçmiştir.

Çeşitli meditasyon teknikleri olup, belli bir çalışma sonrası gündelik düşünce stres ve kaygılarımızı keserek dikkatimizi zihnimizdeki daha sessiz ve soyut bir düzeye ulaştırabilir, derin bir dinlenme yaratabiliriz.