Selülit Giderimi

REFLEKSOLOJİ MASAJI


Ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanarak yapılan bir masaj türüdür. Bir tür denge masajıdır ve kişinin kendini fiziksel, duygusal ve ruhsal açıdan iyi hissetmesini sağlar. Refleksoloji, ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.
Masaj seansı 30 dakikadır. Tedavi amaçlı 2-3 günde bir olmak üzere 10 seans önerilir. 10 seanslık süreçte bol su içilmesi tavsiye çok önemlidir.
Refleksoloji Masajının Faydaları Nelerdir:
– Derin bir rahatlık hissi verir.
– Gerilim ve stresi azaltır.
– Kan dolaşımını ve kan basıncını düzenler.
– Uykusuzluğu azaltır.
– Detoks etkisi yapar, vücudu katkı maddelerinden ve toksinlerden arındırır.
– Hormonları dengeler.
– Solunumu yavaşlatır ve derinleştirir.
– Hastalığın oluşumunu önceden engeller.
– Duygusal dengesizlikleri düzenler.
Refleksoloji Masajının Uygulanmaması Gereken Durumlar:
– Hamileliğin ilk 6 ayında önerilmez.
– Kanser, damar, şeker hastalığı olan kişilere önerilmez

massage1

SHİATSU MASAJI NEDİR , NEYİ AMAÇLAR ?

Japonca “Parmak Basıncı” anlamına gelir. Eller ve parmaklar farklı tekniklerde kullanılarak uygulanan tedavi amaçlı olan uzakdoğu masajıdır.Ancak Japon usta Shizuko Yamamoto tarafından yüzyılın başında geliştirilen teknikte ayak, diz ve dirseklerde kullanılmaktadır. Basınç bedendeki enerji akış kanallarına , diğer adıyla Meridyenlere akış yönü ve akışta tespit edilen aksaklıklara göre ‘vücut enerji akışını ( Ki ) ’ yani Akapunktur noktalarını uyararak çalışır. Amacı Sağlıklı Yaşam Akışının yeniden sağlanmasıdır. Böylece Shiatsu alan kişinin problemleri tespit edilebildiği gibi , problemlerin çözülmesine yardımcı olur, bedende ve zihinde sağlıklı , armonik bir durum oluşturmayı hedefler.
SHİATSU MASAJINDAN BEKLENEBİLECEK FAYDALAR NELERDİR ?
[Shiatsu pek çok farklı nitelikli ağrının azaltılmasına yada ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
Shiatsu aynı zamanda bireyin kişisel gelişimine ve fiziksel ve zihinsel rahatsızlığın altında yatan sebebin , yani enerji denge bozukluklarını dengeleyerek bağışıklık sisteminin güçlendirir ve vücudun kendini tedavisine olanak sağlar.
Dolaşım, lenf ve hormonal sistemleri uyarır. Otonom sinir sistemi ve buna bağlı organ sistemlerinin altivitelerini düzenler.
Fransız hastanelerinde yapılan araştırmalar Shiatsu Masajının Mide bulantısı rahatsızlığını % 69 , Kusma rahatsızlığını % 83 , Fiziksel Yorgunluğu % 66 , Karaciğer ağrısını % 100 azalttığı tespit edilmiş ve bu araştırma medikal kaynaklarda yayınlanmıştır.
Aşağıda Shiatsu Masajının fayda sağladığı bazı rahatsızlıklar belirtilmiştir.
Shiatsu uygulamaları ile HIV ilaçları , Kemoterapi dahil, ilaçların yan tesirleriyle vücudun daha kolay başa çıkabildiği tespit edilmiştir.
İngiltere Shiatsu cemiyeti tarafından Shiatsunun aşağıdaki problemlere fayda sağladığı tespit edilmiştir:
Duygusal zorluklar ( stres , anksiyete , depresyon )
Kas ve iskelet problemleri ( Kas gerginlikleri ; Omuz gerilimi , sırtta düğümlenmeler, göğüs kafesi gerginlikleri )
Kronik boyun ve sırt ağrıları
Duruş Bozuklukları ve buna bağlı rahatsızlıklar
Siyatik
Eklem problemleri : burkulmalar , sertlikler , arterit (eklem iltihabı)
Kadın Problemleri
PMT (pre-menstural tention= Regl öncesi gerginlikler)
Hamilelik ( sırt ağrıları, kusma, halsizlik , doğuma hazırlık )
Menapoz sıkıntıları ( sıcak basmaları , gece terlemeleri , kuruluk , anksiyete -sebepsiz sıkıntı- uykusuzluk )
Sindirim Problemleri
IBS (irritable bowel syndrome= Kalın bağırsak rahatsızlığı)
Diyare (ishal)
Kabızlık
Mide bulantısı
İştahsızlık
Reflu
Solunum Sistemi rahatsızlıkları
Astım
Bronşit
Soğuk Algınlığı
Grip
Sinüzit
Baş Ağrısı
Migren
Düşük Enerji
Uykusuzluk
Sinirsel rahatsızlıklar
Doku sertleşmeleri
MS Multiple Sclerosis ( M.Skleroz ) (Shiatsu kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir )
Bell’s palsy ( Yüz felci )
Post-stroke syndrome ( Felç Sonrası Sendromu ) (Shiatsu Paralize olmuş bölgelerdeki dolaşımın gelişmesine yardımcı olabilir).
Felçler için atak sonrası olabildiğince erken müdahale etmek en iyi neticeyi verecektir. Shiatsu Felç riski taşıyan hastaların böyle bir riskten korunması içinde yardımcıdır.

SHİATSU MASAJI NASIL YAPILIR ?
Shiatsu seansı 60 dakika ile 80 dakika arası sürebilir. Mat konularak zeminde gerçekleştirilir. Shiatsu masajı alacak kişinin pamuklu ve hafif kıyafetler giyiyor olması istenir. Alıcının herhangi bir fiziksel sorunu varsa masajdan evvel mutlaka uygulayıcıya söylemesi gerekmektedir.
Shiatsu enerjinin harekete geçmesi için uyarıcı vazife gösteren vücudu esnetme tekniklerinin uygulanmasıyla başlar ve öncelikle kaslar gevşetilir. Basınç geniş bölgelere uygulandığı gibi vücudun ihtiyacına göre son derece ince detaylarda da uygulanarak devam eder. Bağzı durumlarda basınç nazik ve rahatlatıcı , diğer durumlarda ise derinden uyarıcı niteliktedir. Basıncın niteliği alıcının vücudunun o andaki ihtiyacına göre belirlenir.
Alıcı ile verici arasında dilsel iletişimin sağlanması ve nefes ritminin korunması önemlidir.
Alıcının nefes kalitesini değiştirmek ve Ki enerjisi ile dolu nefesi alıcının dolaşım sistemine nüfuz edecek şekilde alması hedeflenir.
Seans boyunca alıcıdan alınacak veriler seansın gidişini olumlu yönde etkileyecektir.

massage2

MANUEL LENF DRENAJ MASAJI VE FAYDALARI

Lenf drenaj masajı, özellikle ödemi azaltmak için en önemli uygulamadır. Son derece hafif, monoton, yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan bir masajdır. Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir. Güçlenen beden iç ve dış etkenlere karşı mükemmel bir direnç gösterir, bu sayede fizyolojik iyilik hali dışında ruhen de arınma sağlar. Shiatsu , Lenf Direnaj masajı olarak da bilinir.

Aromaterapi Masajı
Hem gerginlik azaltıp bağışıklığınızı güçlendirir.  Metabolizmanızı hızlandırır.   Hem de en ekonomik zayıflama yöntemidir
Özel hazırladığımız yağlarla yapılan 5 seanslık masaj, bol su ve günde 20 dk. tempolu yürüyüşle 2 ayda 2 beden incelmeniz mümkün