Cilt Gençleştirme

CİLT GENÇLEŞTİRME YÖNTEMLERİ HAKKINDA

Medikal teknoloji bu beklentiyi karşılamada hastalara; kimyasal peeling, Botox, dolgu maddeleri ve lazer gibi, çok da invazif olmadan sonuç alınabilecek çeşitli yöntemler sunuyor. Bu tedavilerden biri de, ilk olarak 1997’de uygulanmaya başlanan, ancak son yıllarda dikkat çeken “Dermaterapi / Dermaroller” yöntemi.

Dermaterapi/ Dermaroller yönteminin kullanıldığı endikasyonlar sadece antiaging ve ince kırışıklıkların giderilmesiyle sınırlı değil. Akne izlerinin belirginliğinin azaltılmasında, porlu (gözenekli) cilt yapısının iyileştirilmesi ve cilt çatlaklarının hafifletilmesi  amacıyla da uygulanıyor.

DermaTerapi yöntemi ile cilt daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşuyor aynı zamanda kısa sürede birçok cilt problemi de azalıyor”

 Cilt gençleştirme amaçlı ince çizgi ve kırışıklıkların, genişlemiş gözeneklerin, ciltte gevşeme ve sarkmaların tedavisinde, akne izlerinin, suçiçeği ve diğer yara izlerinin, cilt lekelerinin, gebelik çatlakları ve diğer cilt çatlaklarının giderilmesinde ve hafifletilmesinde, selülit ve saç dökülmesinin tedavisinde son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Bu işlemde silindirik bir tamburun üzerine ergonomik şekilde dizilmiş, derinlikleri 0,2 mm ile 2,5 mm arasında değişen 192 adet özel üretilmiş çelik mikro iğnelerden oluşan tıbbi bir alet kullanılıyor. Cilde uygulandığında derinin koruyucu üst tabakasına hiçbir zarar vermeden mikro iğneler yardımıyla cildin alt katmanlarına uzanan mikro kanallar açılıyor. Deri altına açılan bu binlerce minik kapı herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Bu mikro kapılardan büyüme faktörlerinin (Hyalüronik asit, multivitamin kompleksi, aminoasitler mineral ve antioksidanlar içeren mezoterapi ürünlerinin) deri içine gönderilebilmesi etkinliği daha da artırır.

Deriyi zedelemeden nazikçe tedavi eden bu yöntem Birçok antiaging (cilt gençleştirme) yöntemi gibi, cildin koruyucu üst tabakasını bir dereceye kadar feda ederek yara iyileşme sürecini tetikler ve böylece kolajen ve elastin sentezini artırmayı hedefler.

DermaTerapi Yönteminin başarısı deride gerçek bir yara oluşturmadan, sadece yara varmış algısı oluşturmaktır. Böylece deri içinde var olan büyüme faktörlerini sahneye çıkarıp, doğal bir yanıt oluşturarak kolajen ve elastin sentezini artırmaktır. Bu sayede cildi inceltmeyip aksine kalınlığını, sağlamlığını, dolgunluğunu ve elastikiyetini arttırır.

Uygulama hastaya rahatsızlık vermez hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygun olup, cildin epidermis tabakasının korunmasından dolayı iyileşme süresinin de diğer cilt gençleştirme yöntemlerine göre çok daha kısadır. İşlem sonrasında hastanın günlük ve sosyal yaşamını etkilenmez . İşlem süresince güneş ışınlarına maruz kalmamak ve güneş koruyucu kullanmak önemlidir.

Göz etrafı, ağız çevresi, boyun, el üzerlerinde de Dermaterapi çok iyi sonuç verir